Třetina Čechů neví, z čeho by financovala případné ošetřování blízké osoby

Víte, jak financovat případné ošetřování blízké osoby? Na ošetřování přispívá stát maximální délka pomoci je 90 dnů. U dětí 9 dnů, případně 16 dnů u samoživitele. Je možné se pojistit. Např. Kooperativa s nabídkou výplaty dvojnásobku sjednané pojistné částky z pojištění ošetřování pro klienty, kteří si od 1. října do 31. prosince 2019 sjednají pojištění ošetřování v rámci FLEXI životního pojištění nebo FLEXI JUNIOR.

Podle průzkumu, který si v září 2019 nechala u agentury Ipsos zpracovat pojišťovna Kooperativa, má ve svém okolí 24 % Čechů člověka, který se setkal s nenadálou situací a je odkázán na ošetřování jinou osobou. A přestože téměř čtvrtina dospělé populace v ČR má ve svém okolí případ, kdy se v důsledku úrazu nebo dlouhodobé nemoci museli rodinní příslušníci věnovat svým blízkým, jak vyplynulo z průzkumu, celkem 30 % Čechů prozatím neuvažovalo, z čeho by toto riziko financovali. Zodpovědnější jsou lidé s vyšším vzděláním a příjmem, u respondentů, kteří mají rodinný příjem do 30 tisíc korun měsíčně, se jednalo dokonce o 40 %.

Na ošetřování přispívá i stát, maximální délka pomoci je 90 dnů v případě dlouhodobého ošetřování. U dětí 9 dnů, případně 16 dnů u samoživitele. V průzkumu tuto variantu správně označilo 41 % respondentů. To ale mnohdy nestačí. Například Kooperativa v letošním roce vyplatila u ošetřování dětí nejvyšší plnění přes 84 000 Kč, průměrná výplata u tohoto připojištění je letos 25 000 Kč.

 

ZPRÁVY Z MÉDIÍ - 3. 10. 2019

Zdroj: opojisteni.cz

 

 

 

© 2020 BROKER OFFICE – Všechna práva vyhrazena.
Tento web využívá soubory cookies. Pokud budete pokračovat v prohlížení těchto stránek, souhlasíte s pravidly pro používání cookies.
Máte dotaz?